تقویم آموزش معرفی وبلاگ میلیون اخبار گوناگون

تقویم: آموزش معرفی وبلاگ میلیون اخبار گوناگون

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی همه مردان احمدی نژاد به گرد رئیسی

وقتی جهت چندمین بار ابراهیم رئیسی با خشم به حسن روحانی گفت یك بار جهت هر لحظه با محمود احمدی نژاد مناظره كن و قال قضیه را بكن، روحانی پاسخی به او داد كه شاید كم

همه مردان احمدی نژاد به گرد رئیسی

همه مردان احمدی نژاد به گرد رئیسی

عبارات مهم : قالیباف

وقتی جهت چندمین بار ابراهیم رئیسی با خشم به حسن روحانی گفت یك بار جهت هر لحظه با محمود احمدی نژاد مناظره كن و قال قضیه را بكن، روحانی پاسخی به او داد كه شاید كمتر كسی به آن توجه كرده بود.

روحانی گفت ما با شما مناظره می كنیم كه همه مردان دولت سابق را در ستاد خود دارید. حق با روحانی هست. همه اصولگرایان به سمت رئیسی كوچیده اند؛ به خاص همه یاران سابق و وزرای محمود احمدی نژاد.

همه مردان احمدی نژاد به گرد رئیسی

نتیجه مسابقه درون جناحی بین قالیباف، تا این لحظه چند- هیچ به نفع رئیسی هست. تا جایی كه حتی محمد حسینی، وزیر ارشاد احمدی نژاد و عضو جمنا گفته هست، احتمالا قالیباف معاون رئیسی می شود. به نظر می رسد آنها از هم اكنون همه چیز را تقسیم كرده اند. رئیسی، مدیر دولت و شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران زیردستش. شاید جهت همین است كه هیچ اصولگرایی این روزها سمت قالیباف نمی رود. او خودش است و مردان شهرداری اش. بعد در دولت احتمالی اصولگرا تنها سهمی كه به او خواهد رسید، نهایتا همان معاون اولی هست. شاید سرّ كوچ همه اصولگرایان به سمت رئیسی همین هست. بودن در كنار قالیباف غنیمتی نصیب كسی نمی كند. علی رغم قالیباف، ولی مردان دور و بر رئیسی بسیارند. جالب اینكه بعضی ارزش مانند رسایی یا پناهیان چندان میانه خوبی هم با قالیباف ندارند.

حمید رسایی

رسایی اصولگرای تندرو مخالف دولت فعلی، از حامیان احمدی نژاد بود. كسی كه در انتخابات مجلس، دور اول رد صلاحیت شد و بعد از آن به گفته خودش به كاشت كدو رو آورد، ولی در انتخابات میان دوره ای از اصفهان نامزد شد، تأیید صلاحیتش را گرفت و كنار كشید. او سال گذشته در سایت خود، راجع به قالیباف نوشت: «قالیباف درحالی برجام را موفقیت آمیز دانسته که رهبرانقلاب در نامه موافقت مشروط، آن را پرابهام، دارای ضعف ساختار در برطرف تحریم ها، با امکان واردآمدن خسارت بزرگ جهت حال و آینده کشور دانسته است». رسایی اعتقاد بود كه قالیباف با دولت روحانی همراه است و نوشته بود كه راز همراهی قالیباف با دولت را باید در واگذاری های نجومی جست وجو كرد. او ١١ اردیبهشت در گردهمایی ستادهای مرکزی و شهرستانی ابراهیم رئیسی در مسجد اعظم شهركرد، صحبت كرده است.

وقتی جهت چندمین بار ابراهیم رئیسی با خشم به حسن روحانی گفت یك بار جهت هر لحظه با محمود احمدی نژاد مناظره كن و قال قضیه را بكن، روحانی پاسخی به او داد كه شاید كم

سعید جلیلی

او نخستین كسی بود كه حمایتش از رئیسی را علنی كرد. مسئول پرونده هسته ای در دولت احمدی نژاد، بعد از انتشار بیانیه انصرافش از شركت در انتخابات به دیدار رئیسی رفت. او تا این لحظه زیاد از دیگر اصولگرایان در حمایت از رئیسی سفر و صحبت كرده هست. در قزوین، همدان، خوزستان و دانشگاه امیركبیر به عنوان مدافع رئیسی حضور یافته هست. یك نكته جالب این است كه حامیان رئیسی علاقه زیادی به حضور در مساجد اعظم دارند. هم رسایی در مسجد اعظم شهركرد صحبت كرده و هم جلیلی در مسجد اعظم اهواز. گویا در این دو شهر مسجد اعظم در اختیار جریان اصولگراست. البته در هر لحظه بر روی یك پاشنه نمی چرخد؛ به عنوان نمونه اگر این دو نفر به اصفهان بروند، یحتمل باید در مسجد سید صحبت می كنند. مسجد اعظم اصفهان از قدیم پایگاه خط امامی ها و جناح چپ، به خاص حامیان آیت الله طاهری بوده است.

نیكزاد

علی نیكزاد، مدیر ستاد انتخاباتی رئیسی هست. او از وزرای نزدیك و كلیدی احمدی نژاد بود و سال ٩٢ به همراه احمدی نژاد جهت عضویت مشایی به وزارت كشور رفت. نیكزاد، وزیر مسكن، راه و شهرسازی احمدی نژاد بود كه پروژه مسكن مهر ذیل سیاست های وزارتخانه او كلید خورد. همان پروژه ای كه هم اكنون ابراهیم رئیسی هم به شدت از آن دفاع می كند. بعید نیست نیكزاد در دولت احتمالی رئیسی هم مسئولیت ادامه پروژه مسكن مهر را عهده دار شود.

همه مردان احمدی نژاد به گرد رئیسی

عزت الله ضرغامی و بذرپاش

ماجرای «عزت الله ضرغامی» در میان حامیان رئیسی از همه عجیب تر و جالب تر هست. او تنها فردی بود كه بعد از اعلام استقلال رئیسی از جمنا و فراجناحی خواندن خود، نامه ای نوشت و خواستار كنارگذاشتن او از فهرست منتخبان جمنا شد. مدیر اسبق شرکت صداوسیما که خود از گزینه های کاندیداتوری جبهه مردمی در انتخابات پیش رو بود، در نامه خود نوشته بود: چون رئیسی نمی خواهد زیر چتر جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی قرار بگیرد بهتر است نامش از فهرست پنج کاندیدای نهایی جمنا کنار گذاشته شود و به جای او و فتاح كه كنار كشیده، حاج بابایی و علی نیکزاد جایگزین شوند. او تأكید كرده بود كه عمل کردن خلاف این رویه، مغایر آیین نامه صریح جمناست که مورد پیمان همه اعضا بوده هست، ولی اخیرا اعلام شده است كه ضرغامی هم به حامیان رئیسی پیوسته هست. مدیر ستاد انتخابات رئیسی در زنجان، ١٣ اردیبهشت گفت بذرپاش و ضرغامی در حمایت از رئیسی به زنجان سفر می کنند.

وقتی جهت چندمین بار ابراهیم رئیسی با خشم به حسن روحانی گفت یك بار جهت هر لحظه با محمود احمدی نژاد مناظره كن و قال قضیه را بكن، روحانی پاسخی به او داد كه شاید كم

البته ١٣ اردیبهشت گذشت، رئیسی هم به زنجان سفر كرد و این دو نفر حتی اگر همراه رئیسی هم رفته بودند، خبری از صحبت ارزش مخابره نشد. به جایش بذرپاش روز گذشته (٢٣ اردیبهشت) قرار بود در بندرعباس به نفع رئیسی صحبت كند. این درحالی است كه قالیباف خودش سه شنبه در هرمزگان خواهد بود تا در مسجد قدس بندرعباس صحبت كند؛ درحالی كه هیچ اصولگرایی او را همراهی نمی كند. بذرپاش یكی از پنج برگزیده نخست جمنا بود، ولی روز آخر عضویت ها دیر به ستاد انتخابات رسید و نتوانست عضویت كند. خودش گفت كه جهت اعلام انصراف در حمایت از دیگر نامزدهای اصولگرا آمده بوده، ولی بعضی اخبار حاكی از این است كه به اطلاع او رسانده شده است بوده كه به علت عدم احراز صلاحیت بهتر است انصراف بدهد. بذرپاش هم از مدیران سابق احمدی نژاد بود كه در جوانی به مدیرعالی شركت سایپا رسید.

پناهیان و حسن عباسی

علیرضا پناهیان را صورت ای نزدیك به آیت الله مصباح یزدی می دانند كه زمانی حامی احمدی نژاد بود. پناهیان در جریان برگزاری نخستین همایش معروف دلواپسان، در نقد برجام و علیه دولت هم نقش فعالی داشت. او ١١ اردیبهشت در تجمع بزرگ حامیان رئیسی در مدرسه معصومیه صحبت و كنایه ای هم نثار قالیباف كرد. او گفت: «تا حالا هیچ کاندیدای ریاست جمهوری نبوده که موقع کاندیداشدن این قدر مسئولیت‎های کلان داشته باشد. کاندیداهای دیگر را بگویید. فوقش شهردار یک شهر کلان بودند. چه پست‎هایی داشتند؟» و در جایی دیگر به انتقادهای درونی كه در محافل شخصی به حامیان رئیسی مطرح می شود پاسخ داد و گفت: «بعضی سؤال می‎کنند ایشان چه سابقه مدیریت اجرائی داشتند. رئیس‎جمهور که نباید مدیریت پروژه کرده باشد. باید مدیر کلان نظام باشد…». حسن عباسی هم یكی از سخنوران تندرو جریان اصولگراست كه در ماه های اخیر سخنان تندی علیه حسن روحانی بر زبان رانده هست. او در صحبت چندروز پیش خود ابراز امیدواری كرده بود که در صورت عوض کردن دولت، بعضی اشخاص شاخص جریان اصلاح طلب اعدام شوند. همچنین خبرگزاری ها اعلام كرده اند كه علیرضا پناهیان و حسن عباسی نیز در مساجد متفاوت پایتخت کشور عزیزمان ایران صحبت خواهند کرد.

همه مردان احمدی نژاد به گرد رئیسی

زاكانی، زریبافان، زاهدی

سه نامزد ردصلاحیت شده است اصولگرا هم در تیم رئیسی اند. زاكانی، زریبافان و محمدمهدی زاهدی هر سه ردصلاحیت شدند. زاكانی در مجلس از منتقدان سفت وسخت دولت و تیم هسته ای بود و حتی شایعه انتصابش به ریاست ستاد رئیسی هم به شدت نیرومند شد، ولی در نهایت جایش را به نیكزاد داد. زریبافان هم پیش از این در حلقه دوم حامیان احمدی نژاد رده بندی می شد و مدیر بنیاد شهید در آن دولت بود. زاهدی هم وزیر علوم دولت احمدی نژاد بود. هر سه در حمایت از رئیسی بیانیه داده اند. مسعود زریبافان در بیانیه اش نوشته بود: «لازم به ذکر است کلیه ستادها و تشکیلات منسجم شکل گرفته در پایتخت کشور عزیزمان ایران و استان ها، در جهت حمایت از حضرت حجت الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی قرار خواهد گرفت». خبرگزاری ها اعلام كرده اند كه قاضی زاده و کریمی قدوسی هم در حمایت از رئیسی صحبت خواهند کرد.

محمد عباسی و میركاظمی

هردو وزیر احمدی نژاد بودند. وزیر ورزش و وزیر نفت، میركاظمی، حتی یك روز به سمت مدیر ستاد رئیسی منصوب شد، ولی بعدا جایش را به نیكزاد داد و او به عنوان مدیر كمیته طرح و برنامه ستاد معرفی شد. میرکاظمی تنها وزیر اقتصادی دولت نهم بود که در کوران گرم انتخابات ریاست جمهوری سال٨٨، به جد از محمود احمدی نژاد حمایت کرد و با حضور در همایش های انتخاباتی، از سیاست های اقتصادی دولت دفاع کرد.

كریمی قدوسی، قاضی پور و وحیددستجردی

هفته پیش ایلنا گزارش داده بود كه برنامه اجتماعات بزرگ حامیان جوان سیدابراهیم رئیسی در شهرهای متفاوت کشور عزیزمان ایران اعلام شده است هست. اینكه جواد کریمی قدوسی، دیگر منتقد سیاست خارجی روحانی، به گیلان می رود. نادر قاضی پور، نماینده ارومیه، در ارومیه صحبت خواهد کرد و مرضیه وحیددستجری نیز به اردبیل خواهد رفت. دستجردی وزیر بهداشت دولت احمدی نژاد بود. دستجردی در صحبت اش صراحتا از رئیسی حمایت نكرد. او كه سخنگوی جمناست، نمی تواند صراحتا جانب رئیسی را بگیرد در شرایطی كه قالیباف هم در میدان هست. دستجردی در اردبیل گفته بود: «احتمال اینکه فردی به نفع فردی دیگر کنار برود یا انتخابات دومرحله ای شود وجود دارد و تا آخر هردو نامزد مورد حمایت جمنا در صحنه حضور خواهند داشت»

اخبار سیاسی – شرق

واژه های کلیدی: قالیباف | انتخابات | حسن روحانی | احمدی نژاد | دولت روحانی | انتخابات مجلس | ستاد انتخابات | دولت احمدی نژاد | محمود احمدی نژاد | انتخابات ریاست جمهوری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs